Hyundai i10 N Line modelinin üretimine İzmit’te başladı

Hyundai’nin henüz çiçeği burnundaki yeni hatchback i10 N Line modelinin üretimine İzmit’te başlandı. Hyundai Assan fabrikasında banda çıkan araba küçük ama yüksek performanslı bir otomobil isteyenler için mantıklı bir seçenek oluşturuyor.

Malum olduğu üzere Güney Koreli otomobil devi Hyundai, ülkemizde Assan Holding ile ortak üretim gerçekleştiriyor. İzmit’te bulunan fabrikada banttan inen arabalar ise Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeye satılıyor.

Yüksek performanslı yerli otomobil: i10 N Line

i10 N Line ise Hyundai’nin yüksek performanslı modellerinin dahil olduğu N Line serisinin en son üyesi olacak. Göz alıcı güzellikteki tasarım detayları ve sunduğu sportif sürüş deneyimiyle öne çıkan i10 N Line’ın “Made in Turkey” damgasını taşıyacak olması kesinlikle gurur verici.

Stok i10 modeline kıyasla i10 N Line’da yapılan değişikliklere baktığımızda ise karşımıza birçok sportif detay çıkıyor. Parlatılmış ön panjurdan tutun LED farlara ve N Line logosuna kadar aracın şıklığını tamamlayan birçok tasarım öğesi mevcut.

100 beygir güç çıkışına sahip

N Line logosu direksiyonun yanı sıra vites topuzunda da kullanılmış. Kabin içinde siyah renkle zıt bir kontrast oluşturması için kırmızı işlemeler tercih edilmiş. Sadece benzinli 1.0 litrelik turbo motor seçeneği bulunan araba 100 beygir güç üretebiliyor.

Bu kadar yüksek performans istemeyenler ise 1.2 MPI 84 beygirlik motoru da tercih edebiliyorlar. Ancak N Line satın almışken mutlaka 100 beygir güç çıkışlı motordan yana seçimde bulunmak kuşkusuz en mantıklı olanı.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir