İkinci el Chevrolet Cruze alınır mı?

LS ve ES paket Chevrolet Cruze modelleri sahip oldukları üstün donanım ve LPG uyumuyla uygun fiyatlı bir sedan araç sahibi olmak isteyenlerin aklını çeliyor.

Ancak malum, 2015 yılının sonlarına doğru Chevrolet’in Türkiye’den çekilmesine şahit olmuştuk. Haliyle bu durum insanların aklında servis ve yedek parçayla ilgili kötü şeyler getiriyor. Neticede kimse satın aldığı arabanın son sahibi olmak istemez.

Chevrolet marka arabalar için 2025’e kadar servis desteği var

Peki Chevrolet Cruze alınır mı?

Neden alınmasın? Sonuçta Türkiye’den çekilmiş olması Cruze başta olmak üzere diğer tüm Chevrolet marka araç kullanıcılarının sahipsiz kaldığı anlamına gelmiyor. Markanın sahibi General Motors en az 2025 yılına kadar yetkili servislerden hizmet alınabileceğini, yedek parça noktasında sıkıntı yaşanmayacağını vaat etmiş durumda.

Üstelik Cruze’da kullanılan birçok parça Opel grubu yedek parçalarla aynı. Hatta Cruze modeli direkt Opel Astra J ile aynı platform üzerine yükseliyor. Bunun sebebi iki markanın da GM sahipliğinde oluşu.

Düşük kilometreli arabalar tercih edilmeli

Eğer sahibinden, temiz kullanılmış, kilometresi düşük bir Cruze bulursanız pek tabii alabilirsiniz. Sportif görünümü, LPG uyumu, üstün teknolojik donanımı gibi avantajlarıyla Cruze’un tercih sebebi haline geldiği söylenebilir. Hız sabitleme, elektrikli camlar ve yol bilgisayarı bulunan model fiyatına göre satın alınabilecek en iyi arabalar arasında.

“Ne olur ne olmaz” diyerek 2025 yılı gelmeden önce arabayı satıp başka bir modele terfi edebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir