İnternetten ucuza yedek parça alma yöntemleri (%100 geçerli)

Günümüzde insanlar internet üzerinden araba ve hatta ev bile satın alabiliyorlar. O halde neden arabanız için yedek parça ihtiyacınızı internetten karşılamayasınız ki?

Özellikle kampanya dönemlerinden internetten ucuza yedek parça alarak ciddi miktarda tasarruf edebilmeniz mümkün. Fiyatları birçok farklı siteden karşılaştırabilir, kapınıza kadar ücretsiz kargo avantajıyla teslim alabilirsiniz. Eğer yedek parçayı kendiniz takamazsanız sadece ustaya işçilik ücreti verirsiniz, o kadar.

E-ticaret sitelerinde fiyatlar daha ucuz

Birçok usta ne yazık ki yedek parça fiyatı çıkarırken kendi kârını da ücretin üzerine ekliyor. Dahası, ustalarla anlaşmalı yedek parçacılar müşterilere fahiş fiyat da çekebiliyor.

Bu gibi olumsuz durumların önüne e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparak geçebilmeniz mümkün.

İnternetten ucuza yedek parça nasıl satın alınır?

Bunun için tavsiyemiz N11, Trendyol, Hepsiburada, GittiGidiyor ve Amazon gibi popüler pazar yeri sitelerinde fiyat araştırması yapmanız yönünde. Bu siteler sıklıkla kampanya düzenleyip indirim kuponları dağıtıyor. Mesela geçtiğimiz gün Hepsiburada yeni üyeliklere 150 liralık alışverişe 50 liralık indirim vermişti.

Bu gibi kuponları toplayarak bankaların indirim kampanyalarıyla birleştirebilirsiniz. Mesela Amazon ile Ziraat Bankası’nın beraber düzenlediği kampanya kapsamında 350 TL’lik harcamaya 50 TL bank kart puan yüklemesi yapılıyordu. Daha sonra kazandığınız bu puanları fizikî veya sanal mağazalarda kullanabilmeniz mümkün.

Garanti Bankası ve Akbank da aynı şekilde, sık sık puan kampanyaları düzenliyor.

Sepetinizdeki ürünlerin tamamını tek bir mağaza üzerinden seçmeniz durumunda kargoyu ücretsiz yapabilir, yedek parçaları dışarıdan çok daha ucuza mal edebilirsiniz.

One Comment
  1. Adnan
    Eylül 8, 2020 | Cevapla

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir