Mitsubishi Space Star nasıl bir araba?

Japon otomobil üreticisi Mitsubishi‘nin özellikle kalabalık aileler tarafından tercih edilen MPV sınıfındaki temsilcisi Space Star, muadillerine nazaran daha uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkıyor.

Tabii bu bahsettiğimiz 2000’li yıllarda üretilen Space Star’lar için geçerli. 2019 model Space Star’larda Mitsubishi strateji değişikliğine giderek 5 kapılı MPV sınıfındaki arabayı bir hatchback modeline çevirdi. Böylece arabanın rakipleri Scenic ve Zafira yerine Corsa ve Clio gibi modeller oldu.

Yurtdışında 1.9 L DI-D 101 beygirlik dizel motor seçeneği de bulunan araba 2012 yılında Avrupa pazarında Space Star adını taşıyan altıncı nesil Mitsubishi Mirage ile yer değiştirdi.

Fiyatının görece olarak uygun olması, aile babalarının Space Star’ı satın almayı düşünmesine yol açıyor. Ancak arabanın üretimden kalkmış olduğu bir gerçek. Haliyle yedek parça noktasında sorun yaşanacağı endişesi söz konusu.

Bildiğimiz Space Star 2005’te üretimden kalktı

İlk kez 1998 yılında piyasaya çıkan Space Star’da kullanılan platform, Mitsubishi Carisma ve Volvo S40/V40 modelleriyle aynıdır. 2005 yılında üretimden kalkan araba ön çekişlidir. Ülkemizde sadece 1.6 litrelik benzinli motor seçeneği bulunan Space Star’lar 97 beygir gücündedir.

Yedek parça ihtiyacını çıkma parçacılardan bir nebze karşılayabilmeniz mümkün. Ancak günümüzde üretimi devam eden herhangi bir başka model kadar kolay parça bulamayacağınız su götürmez bir gerçek.

Fakat uygun fiyatı göz önünde bulundurulduğunda otomatik şanzımanlı ve LPG’li temiz bir Space Star bulduğunuz zaman satın almayı değerlendirebilirsiniz tabii.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir