Modifiye parçaları satan yurtdışı siteleri

Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarının epey pahalanmış olması sonucu eli az buçuk tamir işlerine yatkın olanlar, hurdadan bozma arabaları alıp toplama yoluna gidiyor. Bu sayede ucuza alınan arabaları çok az masrafla toparlayıp kullanabilmek, modifiye parçaları ile süsleyip sonra da maliyetinin üzerine kâr ekleyip satabilmek mümkün.

Fakat araba toplarken eski modellerin orijinal parçalarını Türkiye’de bulabilmek bayağı bir zor olabiliyor. Dahası sadece yurtdışında üretilen modifiye ekipmanlarını ülkemize getirmekten başka çıkar yol da bulunamıyor çoğunlukla.

Bu durumda yapılması gereken modifiye parçaları siparişini yurtdışı menşeli sitelerden vermek. Yazının devamında ise bunu nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Modifiye parçaları satan yurtdışı siteleri

Modifiye parçaları satan yurtdışı siteleri

Öncelikle ilk tercihiniz mutlaka AliExpress olmalı. Çin menşeli bu sitede aklınıza gelebilecek her araba için her türlü modifiye parçaları mevcut.

Ancak alacağınız ürünün fiyatı ve kargo ücretinin yanı sıra gümrük vergisi ödeyeceğinizi unutmayın. Zarfın içine sığabilecek küçük modifiye ürünleri de dahil olmak üzere artık ülkemize giren her yurtdışı menşeli üründen gümrük vergisi alınıyor.

Eğer araç içi eğlence ekranı veya ekranlı teyp satın alacaksanız, daha yüksek vergi ödersiniz. Bunun sebebi bu tür ürünlerden TRT vergisinin de alınıyor oluşu. Ancak şansınız yaver giderse 15-25 TL arası ufak bir miktarda vergi ödeyerek aklınıza gelebilecek her türden modifiye parçası kapınıza kadar gelebilir de.

Öte yandan İngilizce biliyorsanız AliExpressteki satıcılarla pazarlık ederek fiyatı düşürebilirsiniz. İngilizce bilmiyorsanızda  Google translate kullanarak konuşmanızı gerçekleştirebilirsiniz.

One Comment
  1. ilker
    Eylül 3, 2020 | Cevapla

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir