Rover nerenin malı? İkinci el Rover araba alınır mı?

İkinci el piyasasının durumu malum, fiyatlar inanılmaz derecede arttı. Koronavirüs sürecinden ötürü fabrikaların kapanması sonucu üretimin durma noktasına gelmesi, bayilerin tüm sıfır otomobil stoklarını tüketmesine yol açtı.

Haliyle uygun fiyatlı ikinci el bir otomobil satın almak isteyenler daha çok Rover gibi ülkemizde pek tutulmayan arabalara yönelmek durumunda kalıyorlar. Peki Rover nerenin malı? Veya ikinci el Rover marka araba satın alınır mı? Gelin bu soruları cevaplayalım.

Rover hangi ülkenin markası?

Merkezi İngiltere’nin Warwickshire şehrine bağlı Solihull ilçesinde bulunan Rover bir İngiliz markasıdır. 1967’de Leyland Motors firması sahipliğine geçen markanın Türkiye’de pek kullanıcısı yoktur. İkinci el pazarında fiyatının uygun olması sonucu sık sık arıza yapmayacak bir araba satın almak isteyenler tarafından tercih edilir.

Sedan, coupe, cabrio ve hatchback segmentinde araçları bulunan Rover’ın station wagon modeli ülkemize getirilmemiştir. Tabii gümrük girişli araçlar istisna.

Rover’ların yedek parça sorunu var mı?

Sanılanın aksine ülkemizde Rover’ların yedek parça sorunu yoktur. Tabii bir Şahin veya Clio kadar yaygın olmadığı kesin, ancak internetten yedek parça satın alarak bu sorunu aşabilmeniz mümkün.

Sahibinden’e baktığımızda ise ülkemize en son 2005 yılında sıfır Rover’ın geldiğini görüyoruz. Yani 15 senedir marka Türkiye’de aktif değil. Arabadan anlayan usta bulmak da bir risk. Fakat son tahlilde Rover’ların uygun fiyatını göz önünde bulunduracak olursak, bu risk alınmaya değer gibi.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir