Ucuz trafik sigortası nasıl yaptırılır?

Her ne kadar dikkatli olsanız da trafikte zaman zaman kazalar başınıza gelebiliyor. Yeni araba satın aldığınız zaman yaptırdığınız trafik sigortası ücretinin yıllar içerisinde ucuzlamasını istiyorsanız, bu kazaları hiç yapmamanız gerek.

Çünkü kaza yaptığınız zaman hasarsızlık indirimi ortadan kaybolur. Bu da bir sonraki sene trafik sigortasını yenilerken daha fazla ücret ödemenize yol açar. Trafikte başınıza gelen ufak tefek kazalarda sigortayı işin içine karıştırmadan, parça boya veya değişim ücretini cebinizden karşılayarak sigorta bedelinin yükselmesinin önünü alabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise sigorta yaptırırken birçok farklı acenteden teklif almak. Günümüzde ziyaret edebileceğiniz Enuygun, Sigortam.net, Sigorta Cini, Koalay gibi siteler aracılığıyla onlarca farklı trafik sigortası acentesinden toplu teklif alabilmeniz mümkün.

ucuz trafik sigortası

ucuz trafik sigortası

Trafik sigortası yaparken zamandan kazanın!

Bu sayede zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız. Tek tek tüm sigorta şirketlerini arayıp TC kimlik ve plaka bilgilerini vermektense tek bir platform üzerinden tekliflerin tamamını toplamak, kuşkusuz en mantıklı olanı.

Daha sonra kaza anında karşı tarafın hasarını karşılamak için en uygun fiyatı teklif eden sigorta şirketiyle anlaşabilirsiniz. Kredi kartına taksit seçeneği sunan birçok sigorta şirketi mevcut. Anlaşma yaparken buna da mutlaka dikkat etmenizde fayda var.

Son olarak her zaman için trafikte seyir halindeyken dikkati elden bırakmamaya özen gösterin. Aksi takdirde bir anlık hata sizi hem maddi, hem de manevi olarak ağır etkileyebilir.

Ucuza yedek parça almak isteyenler İnternetten ucuza yedek parça alma yöntemleri (%100 geçerli) başlıklı yazıyı okuyarak bilgi ucuza yedek parça alabilirsiniz.

One Comment
  1. Vergili58
    Eylül 8, 2020 | Cevapla

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir