Volkswagen Türkiye’nin web sitesi yenilendi

Alman otomobil devi Volkswagen, Türkiye uzantısının web sitesini güncelledi. İnternet üzerinden düzenlenen lansmanla kamuoyuna tanıtılan yeni site çok daha hızlı, kullanışlı ve mobil cihazlarla uyumlu bir hale gelmiş durumda.

Hatırlanacağı üzere Volkswagen bundan önce kurumsal kimliğini ve logo tasarımını yenilemişti. Artık 3 boyutlu yerine 2 boyutlu olan klasik VW amblemi üzerinde yapılan ufak rütuşlarla birlikte web sitesini de baştan aşağıya yenileyen ve güncel teknolojiler doğrultusunda tasarlayan VW, siteyi binek ve ticari araçlar olmak üzere ikiye ayırmış durumda.

An itibariyle vw.com.tr adresini ziyaret ettiğinizde karşınıza “Binek” ve “Ticari” olmak üzere iki ayrı seçenek çıkıyor. Bu iki site birbirinden bağımsız olarak tasarlanmış.

Siteyi incelemeye devam ettiğimizde Volkswagen’in mobil cihazlarla mükemmel uyumluluğu yakaladığını fark ediyoruz. Öyle ki siteyi ziyaret ettiğiniz bilgisayar veya telefonun ekranı ne kadar büyük olursa olsun, görüntüler hiç bozulmuyor ve site tüm platformlarla uyum içerisinde çalışıyor.

Randevu alma, müşteri temsilcileriyle canlı sohbet etme ve bayi listesini görüntüleme ekranları da daha verimli çalışacak şekilde iyileştirilmiş.

Volkswagen artık dev sitelerle aynı yazılımı kullanıyor

Beyaz arka plan üzerine bolca yüksek çözünürlüklü fotoğrafın kullanıldığı sitede menü gibi araçlara erişim de kolaylaştırılmış. Yeni araç oluşturma yazılımı sayesinde müşteriler satın almak istedikleri arabaların tüm detaylarını istedikleri gibi özelleştirebiliyorlar. Sitenin kodlamasında ise aralarında Facebook ve Instagram’ın da bulunduğu dünya devleri tarafından kullanılan React isimli altyapı (framework) tercih edilmiş.

One Comment
  1. Ayana36
    Eylül 6, 2020 | Cevapla

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir